Kas tas īsti ir gaiss/gaiss siltumsūknis?
16. augusts, 2020 pl. 16:45,
Nav komentāru
Pirmajā brīdī šķiet, ka kondicionieris ar sildīšanu ir tas pats siltumsūknis. Daļēja patiesība tur ir, bet ir nianses kam jāpievērš uzmanība.
1. Kondicionierim nav kompresora kartera apsildes aukla, kas nepieciešama hidrolisko triecienu mazināšanu kompresoram.
2. Siltumsukņiem kuriem ir apsildes aukla, savukārt vairāk tērē elektrību (+5 grādiem pēc celsija sildīšana automātiski sāk ieslēkties un neatkarīgi no tā siltumsūknis ieslēgts vai izlēgts tā tērē 50w/st)
3. Īstam siltusūknim, vienkāršāk izakoties, vajag papildus iekšējos automātiskus kontroles mehānismus, kas saglabā energoefektivitāti iekārtai pat zem -17 grādiem.
4. Siltumsūknim darbojoties zemā temperatūrā uz ārējā bloka veidojas kondensāts, kas veido ledus kārtu uz iztvaikotāja. Šajā stadijā siltumsūknis pārslēdz režīmu un sāk sildīt ārējo bloku un atkausē ledu no iztvaikotājā un lieko ūdeni novada uz zemes. (Šī ir zudusī enerģija, kas inženieriem rada galvassāpes pie energoefektivitātes uzlabošanas). Labas kvalitātes siltumsūknim šis proces notiek daudz ekonomiskāk un lietotājam nerada diskomfortu temperatūras maiņas dēļ.
5. Visbeidzot tikai īstiem siltumsūkņiem ārējam blokam apakšāzem iztvaikotāja nav korpusa kur uzkrāties kondensātam un nav kompresora kartera apsides aukla. Kvalitatīva kartera eļļea ļauj mazināt kompresora hidrauliskos triecienus līdz minimumam. Mana pieredze pierāda , ka ir tikai viens īsts siltumsūknis, ko arī apstiprina ''googlē'' nebeidzamie raksti. Zinu ražotāju, kas kompresoru tehnoloģijās nav pārspēts un kā celmlauzis darbojas kopš 1924. gada .......:)